از بین بردن جرم کاشی و سرامیک بدون استفاده از محلول های اسیدی

از بین بردن جرم کاشی و سرامیک بدون استفاده از محلول های اسیدی

 از بین بردن جرم کاشی و سرامیک بدون استفاده از محلول های اسیدی برای بسیاری از افراد  کف یکی از مهمترین بخش های خانه است.  یک طبقه تمیز و به خوبی نگهداری شده نشان دهنده یک خانه تمیز و خوب است.  کاشی‌ها یکی از قابل‌اعتمادترین مواد برای استفاده برای کف‌های شما هستند زیرا بسیار بادوام و کاربردی هستند زیرا تمیز کردن آنها بسیار آسان است.  در تعداد زیادی از رنگ ها، طرح ها و بافت ها موجود است، یک کاشی برای تمام طرح ها و بودجه های طراحی در سراسر کشور موجود است.

 

اما، بسیاری از اوقات، کاشی‌ها به دلیل ماهیت متخلخل خود، به دلیل استفاده از اسیدهای باتری یا پاک‌کننده‌های توالت، لکه‌های اسیدی برجسته می‌گیرند.  این به شدت ظاهر کف شما را بدتر می کند و زیبایی اتاق را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

خلاص شدن از شر این لکه های اسیدی می تواند یک کار در دسترس باشد.  اغلب افراد سعی می‌کنند برای از بین بردن لکه‌ها را با پدهای اسکراب مالش دهند، اما فایده‌ای ندارند.  اگر روی کاشی‌های کف‌تان لکه‌های اسیدی ناخوشایند دارید و به دنبال راه‌حلی سریع و آسان هستید، دیگر به دنبال آن نباشید

 

از بین بردن جرم کاشی و سرامیک بدون استفاده از محلول های اسیدی که دو راه حل مطمئن وجود دارد تا از شر لکه های اسیدی کاشی های کف خود خلاص شوید، بلکه باعث می شود کاشی های کف شما درخشنده و زیبا به نظر برسند.

 

 

روش اول- استفاده از مواد پایه برای مقابله با اسید

 

علم پایه است که بازها نقطه مقابل اسیدها هستند و اسیدها را خنثی می کنند.  جوش شیرین و آمونیاک دو مورد از رایج ترین پایه ها هستند.  اینها می توانند به شما کمک کنند اسید روی کاشی خود را خنثی کنید و از شر لکه خلاص شوید.

 

موارد مورد نیاز برای تمیز کردن موثر منطقه:

 

جوش شیرین

 

اب

 

آمونیاک 10 درصد

 

پارچه تمیز

 

روش:

 

مرحله 1: اگر لکه اسیدی اخیر یا تازه است، مقدار زیادی جوش شیرین روی لکه بپاشید.  مطمئن شوید که لکه را با یک لایه ضخیم جوش شیرین کاملاً بپوشانید.

 

اگر لکه قدیمی است و مدتی است باقی مانده است، با ترکیب جوش شیرین با آب، خمیر غلیظی تهیه کنید.  مقدار زیادی از این خمیر را روی لکه بمالید و مطمئن شوید که آن را کاملاً بپوشانید.

 

مرحله 2: از یک پارچه تمیز و خشک برای پاک کردن خمیر جوش شیرین/جوش شیرین از روی لکه استفاده کنید.

 

مرحله 3: لکه را به آرامی با پارچه مالش دهید، لکه باید محو شود.  اگر لکه به راحتی از بین نمی رود یا نیاز به مالش دقیق تری دارد، مقدار بسیار کمی آمونیاک 10% را بردارید و به آرامی آن را روی ناحیه لکه دار بمالید.

 

مرحله 4: پس از ناپدید شدن لکه ها، محل را به خوبی با آب بشویید و با استفاده از یک پارچه تمیز و خشک به آرامی تمیز کنید.

روش اول- استفاده از مواد پایه برای مقابله با اسید

 

روش شماره دوم- با استفاده از شوینده سنگ تراشی

 

از بین بردن جرم کاشی و سرامیک بدون استفاده از محلول های اسیدی این روش در از بین بردن لکه های اسیدی ناشی از اسید موریاتیک روی کاشی های کف شما بسیار موثر است.

 

موارد مورد نیاز برای تمیز کردن موثر منطقه:

 

برس نرم

 

 شوینده سنگ تراشی

 

اسفنج / پارچه

 

1 گالن آب (حدود 3.7 لیتر)

 

1 فنجان آمونیاک

 

روش:

 

مرحله 1: یک برس نرم را با دقت در ظرف پاک کننده سنگ تراشی اسید فسفریک فرو کنید و محلول را مستقیماً روی لکه اسیدی بمالید.

 

مرحله 2: اجازه دهید محلول به مدت 10 تا 15 ثانیه روی لکه اسیدی بماند.  اجازه ندهید محلول بیش از یک دقیقه بماند.

 

مرحله 3: هنگامی که لکه اسیدی ناپدید شد، محلول (و همچنین لکه) را با استفاده از یک پارچه تمیز یا یک اسفنج تمیز به آرامی از روی کاشی پاک کنید.

 

مرحله 4: اگر لکه باقی ماند، مراحل قبلی را دوباره تکرار کنید.

 

مرحله 5: وقتی لکه شروع به ناپدید شدن کرد، 1 فنجان آمونیاک را با 1 گالن آب تمیز ترکیب کنید.

 

مرحله 6: با استفاده از یک اسفنج تمیز و خشک، مخلوط آمونیاک و آب را روی لکه اسیدی بمالید تا از شر باقی مانده لکه و همچنین بقایای پاک کننده سنگ تراشی اسید فسفریک خلاص شوید.

 

مرحله 7: ناحیه را کاملا با آب بشویید تا از شر تمام پاک کننده ها خلاص شوید.

 

نکاتی که باید د  نظر داشت:

 

در اینجا نکاتی وجود دارد که باید هنگام تمیز کردن لکه های اسیدی از کف خود به خاطر داشته باشید:

 

همیشه هنگام کار با اسیدها و بازها از دستکش محافظ استفاده کنید.  اینها برای پوست شما خوب نیستند و اگر روی پوست شما نشست، فوراً با آب سرد بشویید تا تاثیر آن بر روی پوست شما کاهش یابد.

 

قبل از استفاده از هرگونه پایه (آمونیاک یا جوش شیرین) روی لکه از آب برای خیس کردن لکه استفاده نکنید.  افزودن آب به لکه می تواند اسید موجود در لکه را دوباره فعال کند و خنثی کردن آن و خلاص شدن از شر آن را دشوارتر کند.

 

وقتی جوش شیرین را روی لکه بمالید، ممکن است شروع به حباب زدن کند.  نگران نباشید و وحشت نکنید، این یک واکنش طبیعی است که زمانی رخ می دهد که اسید موجود در لکه با جوش شیرین واکنش نشان دهد.  حباب ها به دلیل خنثی شدن اسید ایجاد می شوند.

 

لکه های اسیدی بسیار نامناسب هستند و می توانند زیبایی کل فضا را خراب کنند.  همانطور که می بینید، خلاص شدن از شر لکه های اسیدی امکان پذیر است، اما به مقداری زمان و مقداری چربی آرنج از انتهای شما نیاز دارد.  برای اینکه از این مشکل پاک کردن دائمی لکه‌های اسیدی جلوگیری کنید، می‌توانید روی طیف کاشی‌های کف کاشی‌های Orient Bell سرمایه‌گذاری کنید. در ادامه مقاله از بین بردن جرم کاشی و سرامیک بدون استفاده از محلول های اسیدی ما را همراهی کنید.

 

این کاشی‌ها که با استفاده از آخرین فناوری ساخت کاشی تولید می‌شوند، در مواد مختلفی مانند سرامیک، شیشه‌ای لعاب‌دار دیجیتالی، دوبار شارژ، همیشه، تمام بدن منجمد، منجمد لعاب صیقلی، منجمد جلا، پرسلن و غیره در دسترس هستند.

نکاتی که باید د  نظر داشت:

سخن نهایی 

 

از بین بردن جرم کاشی و سرامیک بدون استفاده از محلول های اسیدی همچنین مواد باعث می شود کاشی ها بسیار بادوام و ماندگاری طولانی مدت باشند.  سطح کاشی‌های کاشی‌های Orientbell مقاوم در برابر خراش و لکه و همچنین در برابر آسیب‌های ناشی از ریختن اسید و مواد شیمیایی غیرقابل نفوذ است و آنها را به انتخابی ایده‌آل برای کف‌های شما تبدیل می‌کند.

 

کاشی هایی مانند چوب افرا طبیعی نه تنها به کف های شما حس کلاسیک می بخشند، بلکه در برابر آسیب اسیدها و مواد شیمیایی نیز مقاوم هستند و احتمال لکه های اسیدی کف شما را کاهش می دهند.