با کثیف بودن همیشگی پله های مجتمع چه کنیم؟

با کثیف بودن همیشگی پله های مجتمع چه کنیم؟

با کثیف بودن همیشگی پله های مجتمع چه کنیم؟ وقتی صحبت از نظافت پله های استاندارد مانند خانه ها، ساختمان های مختلف می شود، باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

ضروری است که قسمت های پله کاملاً عاری از موانع و خاک باشد.  این امر از محیط زیست و همچنین سلامت شما مراقبت می کند زیرا از انتشار ویروس کرونا جلوگیری می کنید.  این ویروس می تواند در هر جایی گیر کند، از جمله روی ریل پله ها.  گاهی اوقات کثیفی روی این سطح بیش از حد است، بنابراین باید بلافاصله کار کنید.

تمیز کردن پله ها بستگی به موادی دارد که از آن ساخته شده است.  مانند پله های بتنی برای مقایسه با پله های چوبی نیاز به تمیز کردن بیشتری دارد.  توصیه های یک آژانس نظافتی خانگی را دنبال کنید و بهترین موفقیت را در کار خواهید داشت.

در زیر چند روش برای تمیز کردن  پله آورده شده است:

 

روش کلی برای تمیز کردن پله های جامعه

 

نظافت پله ها باید از طبقات بالا شروع شود و پایین بیاید تا دوباره محل تمیز کثیف نشود.  دفعات تمیز کردن پله ها باید حداقل یک بار در هفته انجام شود.  اگرچه این یک دوره تناوب است که می تواند بر اساس اندازه و تعداد همسایگان در جامعه شما متفاوت باشد.

حذف گرد و غبار یکپارچه: تمیز کردن پله ها در خانه ها را باید با حذف گرد و غبار با کمک جارو یا جاروبرقی شروع کرد.

با کثیف بودن همیشگی پله های مجتمع چه کنیم؟  بهترین کار این است که از بالاترین طبقه شروع کنید و به سمت پایین ادامه دهید تا از لکه دار شدن و مجبور کردن ما به کار مضاعف جلوگیری شود.  فراموش نکنید که مواد پله برای تعیین محصولاتی که باید استفاده کنیم، کلیدی است.  اگر پله‌های چوبی دارید، از پارچه خیس برای نظافت استفاده نکنید و همینطور برای پله‌های دسته آهنی.

 

روش کلی برای تمیز کردن پله های جامعه

 

مراحل تمیز کردن

 

این مرحله شامل تمیز کردن آج پله ها از بالا به پایین است و اطمینان حاصل می شود که هر گونه زباله در حال سقوط از بین رفته است.  به یاد داشته باشید که مهمترین چیز در مورد این تمیز کردن پله ها و راهروها این است که در ساعاتی انجام می شود که هیچ کس از منطقه بالا یا پایین نمی رود.  زیرا اگر در زمانی که استفاده از پله حداکثر است این کار را انجام دهید، کار شما هدر می رود.

 

تمیز کردن نرده ها و دیوارها: اولین قدم این است که از مناطق مرتفع شروع کنید تا خاک روی زمین بیفتد.  همانطور که قبلاً ذکر کردیم نرده از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بنابراین باید از یک محصول ضد عفونی کننده با پارچه میکروفیبر استفاده شود.

 

روی دیوارها، از گردگیر پر یا پارچه برای حذف ذرات گرد و غبار انباشته شده استفاده کنید.  از لباس های خیس روی دیوار استفاده نکنید.  رنگ دیوار را خراب می کند.

 

شستن پله ها:  مهمترین چیزی که باید در نظر داشت این است که پله ها باید خیس شوند تا از هر گونه حادثه ای با مستاجرین جامعه جلوگیری شود.  می توان از روش دو سطلی استفاده کرد، پاس اول با یک سطل با محصول و سپس دیگری فقط با آب.  اگر کثیفی زیاد باشد این روش خواهد بود.

 

لکه‌های ماندگار: اگر بعد از تمیز کردن پله‌ها، لکه‌هایی همچنان وجود داشت، بسته به نوع سطحی که پله‌ها از آن تشکیل شده است، باید آن‌ها را درمان کرد.  برای از بین بردن لکه نیز می توان از محصول مخصوصی که در بازار موجود است برای از بین بردن لکه استفاده کرد.

 

تمیز کردن پله ها باید به طور مکرر انجام شود.  طبیعتاً اگر به دلیل وجود آسانسور از پله های یک جامعه همسایه به ندرت استفاده شود، نگهداری و نظافت به زمان کمتری نسبت به سایر موارد نیاز دارد.

 

با کثیف بودن همیشگی پله های مجتمع چه کنیم؟ در بسیاری از موارد، کثیفی به راحتی با چشم غیر مسلح دیده نمی شود.  تمیز کردن منظم پله ها در طول زمان باعث می شود که آنها ظاهر بهتری داشته باشند و شانس انتشار ویروس را کاهش دهند.

مراحل تمیز کردن

 

نظافت پله ها شامل موارد زیر است:

 

جاروبرقی  پله و فرش فرود

 

کفپوش سخت / شستشوی ناحیه کاشی

 

تمیز کردن آسانسور و جاروبرقی

 

تمیز کردن دماغه پله

 

گردگیری و صیقل نرده و طاقچه

 

گردگیری نرده، دامن، دادو و یراق آلات نور

 

تمیز کردن پانل درب شیشه ای

 

صفحه درب عمومی، اتصالات و پرداخت سطح اضافی

 

 

 

سخن نهایی 

 

با گذشت زمان پله ها می توانند مقدار زیادی کثیفی و زباله جمع کنند.  خدمات تمیز کردن عمیق پله ها را در سراسر ایران، برای تمام ساختمان های تجاری ارائه می دهند.  این خدمات جامع نظافت پله نظافت پیشرفته را با قیمتی مقرون به صرفه ارائه خواهند داد‌.