روش های از بین بردن مورچه ها از خانه

یک از مسائل آزار دهنده که امروزه در خانه های خود با آن روبه رو هستیم وجود مورچه هاست. آیا تا به حال هنگام استفاده از مواد غذایی خود متوجه وجود مورچه داخل آن شده اید؟ روش های از بین بردن مورچه ها از خانه چیست ؟ بسیاری از ما با این صحنه ی بد و ناخوشایند روبه رو شده ایم و همواره دنبال راهی بوده ایم تا از شر این موجودات کوچک و آزار دهنده خلاص شویم. در این مقاله قصد داریم راه های از بین بردن مورچه ها را بیان کنیم.

برای از بین بردن مورچه ها همیشه نیاز نیست از مواد سمی استفاده کنیم، برخی از روش های سالم هم وجود دارند که برای حل این مشکل به شما کمک می کنند، که ما این روش ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

خلاص شدن از دست این موجودات که به صورت جمعیت میلیونی زندگی میکنند کمی سخت است که ما راه هایی را برای شما بیان می کنیم تا این مشکل را راحت تر حل کنید.

روش های از بین بردن مورچه ها از خانه

استفاده از سرکه سفید برای از بین بردن مورچه ها از خانه

برای نظافت آپارتمان و نظافت منزل خود و رهایی از شر مورچه ها می توانید از سرکه سفید استفاده کنید، سرکه سفید بوی تندی دارد که تحمل آن برای مورچه ها بسیار سخت است و باعث می شود که مورچه ها مسیر خود را گم کنند.

آب و سرکه را به نسبت  به  مخلوط کنید سپس آن را به صورت اسپری کردن به دور تا دور خانه بپاشید.

استفاده از دارچین برای از بین بردن مورچه ها از خانه

دارچین هم مانند سرکه سفید بوی تندی دارد و مورچه ها را فراری می دهد. در حدود یک قاشق مربا خوری دارچین را با آب مخلوط کنید و یک پارچه یا کتان گلوله شده را به این محلول آغشته کنید و در جایی که مورچه ها رفت و آمد می کنند بمالید.

استفاده از نعناع برای از بین بردن مورچه ها از خانه

نعناع بوی تندی دارد که این بو برای مورچه ها اذیت کننده است ، استفاده از اسپری عرق نعنا برای فراری دادن مورچه ها کاربردی است.

استفاده از بوراکس

از بوراکس در صنعت و پزشکی استفاده می شود، این مده بای مورچه ها یک ماده سمی است. مورچه ها ابتدا به سمت این ماده ی سمی جذب می شوند و سپس پس از مصرف آز این ماده می میرند، می توانید ژله خوراکی و بوراکس را به نسبت یک به یک باهم مخلوط کنید و آن را در یک ظرف تخت قرار دهید تا مورچه ها از این مواد مصرف کنند و تلف شوند.

استفاده از لیمو

بوی لیمو برای از بین بردن مورچه ها قابل استفاده است و مورچه ها را دور می کند، لیمو خاصیت اسیدی دارد که بوی لیمو رد مورچه ها را مخفی می کند. می توانید مقداری آبلیمو را به در های ورودی بمالید.

روش های از بین بردن مورچه ها از خانه

استفاده از مایع ظرفشویی

استفاده از مایع ظرفشویی باعث خفگی و از بین رفتن مورچه ها خواهد شد. یک قاشق جوش شیرین و مایع ظرفشویی را مخلوط کنید و محلول را در جاهایی که مورچه ها از آن طریق به خانه شما می آیند، پخش کنید.

استفاده از پوست خیار

یگ خیار پوست کنده را در محل رفت و آمد مورچه ها قرار دهید، مورچه ها به علت نفرت از طعم خیار از آن محل متواری خواهند شد.

استفاده از فلفل هندی

فلفل هندی سیگنال های شیمیایی را که مورچه ها توسط آن غذا پیدا می کنند را مختل می کند، بنابراین می توانید پودر فلفل را در محل عبور مورچه ها بریزید تا محلی نامطلوب برای عبور مورچه ها ایجاد کرده باشید.

تمیز نگه داشتن خانه

مورچه ها به محل های کثیف علاقه دارند و در این اماکن به دنبال غذا هستند، مثلا اگر شما مقداری غذا یا آبمیوه یا قند یا … روی اپن آشپزخانه بریزید و آن را تمیز نکنید، سریعا مورچه ها دسته دسته به این قسمت خواهند آمد.. همیشه روی اپن، کابینت ها و کف زمین را تمیز نگه دارید. و هر لکه ای را به محض ایجاد شدن، پاک کنید.

روش های از بین بردن مورچه ها از خانه

جمع بندی

بهترین راه برای اینکه خانه ای تمیز و بدون مورچه داشته باشید این است که ظرف هایتان را به موقع بشویید، از ریختن مواد غذایی روی اپن یا اجاق گاز یا اطراف سینک خودداری کنید و خرده های نان و مواد غذایی را از آشپزخانه و دیگر قسمت های خانه پاکسازی کنید، درز های دیوار و سقف را با کچ پر کنید. اگر خانه خود را تمیز نگه دارید مورچه ها برای یافتن غذا به جای دیگری می روند. پس از انجام این کارها در صورتی که باز هم مورچه ها را مشاهده کردید از روش هایی که در قسمت بالا به شما آموزش دادیم استفاده نمایید.