قیمت نظافت راه پله و مشاعات  آن چقدر است؟

قیمت نظافت راه پله و مشاعات  آن چقدر است؟

راه پله و سایر بخش های ساختمان از جمله پارکینگ مکان هایی هستند که به صورت مرتب و هفته ای یک بار نیاز به  نظافت دارند،  زیرا رفت و آمد های متعددی که در این بخش ها صورت می گیرد باعث می شود آلوده شوند؛ و اگر نظافت آن به درستی صورت نگیرد علاوه بر جلوه نامناسبی که به ساختمان می دهند باعث انتقال بیماری های مختلف نیز به ساکنین خواهند شد، به همین دلیل امروزه شرکت های متنوع نظافتی به وجود آمده اند که نیروی کار لازم برای نظافت راه پله و ساختمان را با قیمت های مناسب در اختیار افراد قرار می دهند.

برای اینکه  با قیمت نظافت راه پله و سایر بخش های ساختمان بیشتر آشنا شوید پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

قیمت نظافت راه پله و مشاعات آن به چه چیز هایی بستگی دارد؟

نرخ نظافت راه پله و مشاعات ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان برای آن قیمت ثابتی تعیین کرد، برای دست یافتن به هزینه  کلی نظافت ساختمان می توانید به شرکت های نظافتچی مراجعه کنید؛ اما در حالت کلی اگر بخواهیم بگوئیم این نرخ گذاری براساس موارد زیر تعیین خواهد شد.

  • متراژ ساختمان چقدر است؟
  • تعداد طبقات کلی ساختمان چقدر است؟
  • هر طبقه از ساختمان چند واحد دارد؟
  • نظافت حیاط و ساختمان را مد نظر دارید یا خیر؟

قیمت نظافت راه پله و مشاعات ساختمان چقدر است؟

هر ساختمان علاوه بر راه پله دارای بخش های دیگری نیز هست که نظافت آن ها نیز روش و همچنین قیمت خاص خود را دارد؛ شما باید اول مشخص کنید که می خواهید به نظافت کدام قسمت از ساختمان بپردازید.

در ادامه  قیمت  نظافت بخش های مختلف ساختمان به طور دقیق ذکر شده است و شامل موارد زیر است

قیمت نظافت راه پله و مشاعات ساختمان چقدر است؟

قیمت نظافت راه پله

نرخ گذاری برای نظافت راه پله به عوامل مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال نظافتچی زن باشد یا مرد؟ که  این خود در بالا و یا پایین آوردن قیمت نقش دارد؛ از طرفی نیز هر چه مهارت شخصی که ساختمان را نظافت میکند بیش تر باشد قیمت نیز بالاتر خواهد رفت،

علاوه بر همه این ها برای بعضی ساختمان ها از فرش برای پوشاندن راه پله استفاده می کنند، که در این صورت به جای شستشو باید جارو زده شود و همین در تغییر قیمت موثر است.

به طور معمول قیمت مصوب  برای نظافت هر کدام از  طبقه های  یک ساختمان  بین  دو عدد 120 هزار و 250 هزار متغیر است؛ که البته این قیمت هر ساله افزایش می یابد از طرفی نیز اگر نظافت نزدیک آخر سال صورت گیرد به تبع قیمت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت نظافت راه پله

قیمت نظافت پارکینگ و حیاط

حیاط ساختمان علاوه بر اینکه  محل رفت و آمد و عبور و مرور وسیله نقلیه است و نظافت آن بعد از راه پله در اولویت دوم قرار دارد.

نرخ  نظافت حیاط به عوامل مختلفی از جمله متراژ آن بستگی دارد به گونه ای که هر چه مساحت آن بزرگ تر باشد هزینه نظافت نیز بالا تر خواهد رفت؛ علاوه بر این ها شرکت های نظافتچی برای نظافت حیاط براساس میزان آلودگی و زمان لازم  برای نظافت نیز قیمت متفاوتی را در نظر می گیرند.

 نظافت حیاط شامل چند مورد زیر است:

  • شستن موزاییک ها و دیوارهای سنگی یا بتنی با روش های مکانیزه و یا دستی
  • جمع آوری شاخ و برگ های اضافی حیاط
  • رسیدگی به باغچه و فضای سبز حیاط

توجه داشته باشید انتخاب  همه این موارد به در خواست خود شما و هزینه ای که می خواهید صرف کنید بستگی دارد.

چنانچه ساختمان شما پارکینگ دارد مطمئنا نظافت دوره ای آن اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا این بخش علاوه بر اینکه محل رفت و آمد وسایل نقلیه است دائما در معرض آلودگی های ناشی از  روغن ماشین و لکه­­‌های  کثیف و سیاه به جای مانده از لاستیک ماشین قرار می گیرد، و چنانچه نظافت آن نادیده گرفته شود فضای آن قابل تحمل نخواهد بود.

نظافت پارکینگ شامل پاک کردن و شستشوی لکه دیوار ها و در پارکینگ است، که به روش های مکانیزه مانند اسکرابر و یا دستی مانند استفاده از شیلنگ و آب و کف صورت می گیرد و هزینه آن  بستگی به متراژ و میزان آلودگی آن تغییر خواهد کرد.

 نظافت حیاط شامل چند مورد زیر است:

نتیجه گیری

همان طور که مطالعه کردید قیمت گذاری برای نظافت راه پله و مشاعات ( پارکینگ، حیاط، آسانسور) بستگی به عوامل مختلفی دارد، امروزه علاوه بر شرکت های نطافتی که می توانید حضوری به آن ها مراجعه کنید؛ یک سری شرکت های غیر حضوری نیز مانند سایت معتبر نظافت گلپاک در این زمینه فعالیت می کنند که علاوه بر قیمت مناسب،  نیروهای مجربی را در اختیار شما قرار خواهند داد.