چه خدماتی در نظافت منزل ارائه میشود

چه خدماتی در نظافت منزل ارائه میشود

این روزها که نزدیک عید نوروز است شاهد این هستیم که تمام بانوان در تکاپوی نظافت منزل هستند. اما کار نظافت منزل امری تخصصی بوده و باید آن را به متخصص خود سپرد. کمک گرفتن از افرادی که در نظافت منزل‌های تهران مشغول به کار هستند، می­تواند هم در نظافت منزل کمک شایانی داشته باشد و هم این که در زمان، صرفه جویی­های لازم صورت خواهد گرفت. خدماتی که در موسسات نظافت منزل ارائه می­شود، موضوعی است که در ادامه قصد داریم بیشتر به آن بپردازیم.

 

 

انواع خانه برای تمیز کردن

مدل‌های مختلفی از منازل وجود دارند که هر کدام شیوه نظافتی خاص خود را دارند. منزلی که ویلایی است نظافتی متفاوت نسبت به منازل آپارتمانی دارد. در منازل ویلایی به سبب این که حیاط، پارکینگ، درب‌های ورودی، راه پله‌های بزرگ و متراژهای بالاتری را به نسبت خانه‌های آپارتمانی دارند، قطعا نیاز به نیروی کار بیشتری هم دارند. منازل آپارتمانی دارای متراژی پایین بوده و خیلی سریع‌تر کار نظافت آن‌ها به اتمام خواهد رسید.

خدمات ارائه شده در نظافت منزل

در موسسات خدماتی که در ارتباط با نظافت منزل مشغول به کار هستند، خدمات زیر ارائه خواهد شد:

 • نظافت آشپزخانه
 • نظافت سرویس­های بهداشتی
 • نظافت لوسترها
 • نظافت شیشه­ها
 • نظافت کف ساختمان
 • نظافت راه پله­ها
 • نظافت آسانسور
 • شستشوی دیوار
 • نظافت اتاق­ها
 • نظافت هال و پذیرایی
 • کف سابی سرامیک
 • جارو کشیدن فرش
 • کف سابی چوب
 • رنگ زدایی و جلا بخشی

قسمت های مختلف خانه برای نظافت منزل

قسمت های مختلف خانه برای نظافت منزل

بخش­های متعددی برای نظافت منازل وجود دارد که هر کدام از اهمیت خاصی برای نظافت برخوردار هستند. در ادامه به صورت مجزی هر کدام از این بخش­ها را مطرح خواهیم کرد:

آشپزخانه

آشپزخانه را می­توان جزو مهمترین بخش­هایی دانست که به نظافت نیاز دارد. برای تمیز کردن آشپزخانه می­توان از سینک و گاز شروع کرد و سپس به سراغ ماشین ظرفشویی، یخچال، هود آشپزخانه و.. رفت. پاک کردن داخل کابینت­ها امر بسیار مهمی است که بعد از نظافت بخش بیرونی باید حتما به آن رسیدگی کرد. کابینت­ها را پس از خالی کردن، باید گردگیری کرد و سپس وسایل را باز هم به صورت مرتب در آن قرار داد. در مرحله آخر لازم است تا کف آشپزخانه به وسیله مواد شوینده تمیز شود و سپس کاملا خشک گردد.

سرویس های بهداشتی

حمام و دستشویی با توجه به استفاده­ای که دارند، باید همیشه با مواد ضد عفونی کننده تمیز شوند. سرویس­های بهداشتی برای پاک سازی و تمیز کردن نیاز به مواد اسیدی و شوینده­های بسیار قوی دارند. برای نظافت این مکان­ها باید از برس مخصوص استفاده کرد تا دوغاب کاشی­ها آسیب نبیند. همچنین لازم است به جهت جلوگیری از به وجود آمدن قارچ و کپک، دیواره­های سرویس بهداشتی و کف کاملا تمیز و خشک شود.

سرویس های بهداشتی

پذیرایی و اتاق خواب

در فضای داخلی منزل پس از اتمام نظافت آشپزخانه و سرویس­های بهداشتی نوبت به پذیرایی و اتاق خواب می­رسد. در اولین گام باید شیشه­های این دو مکان تمیز شود و برای این کار لازم است تا از دستمال و شیشه شوی مخصوص کمک گرفت. بعد از این که کار نظافت شیشه و پنجره تمام شد، باید فرش­ها و کف را تمیز کرد. گرفتن گرد و غبار وسایل را باید بعد از جارو کشیدن انجام داد.

بخش های مشاع

قسمت­های مشاع را نباید فراموش کرد. اما بخش­های مشاع شامل حیاط، پارکینگ و راه پله می­شود. برای نظافت فضاهای مشاع لازم نیست که حجم آب زیادی را مصرف کرد، بلکه استفاده از چند سطل آب برای تمیزی این امکان کفایت می­کند. برای این که بخش­های مشاع تمیز شود باید ابتدا زباله­های درشت را از میان برداشت و سپس به تمیزی این قسمت­ها پرداخت.

سخن پایانی

همان طور که در ابتدا اشاره شد، نظافت منزل یکی از کارهایی است که باید اصولی باشد و به دست متخصصین این کار سپرده شود. شرکت نظافت گلپاک با دارا بودن سابقه متمادی در زمینه نظافت منزل در فهرست بهترین شرکت های موجود در استان تهران است. نیروهای بسیار حرفه­ای و مجربی که این شرکت دارد تا کنون توانسته­اند، رضایت تمام مشتریان را جلب نمایند. خدمات نظافت در منزل، پرستاری از سالمندان و کودکان، نظافت ادارات و..از دیگر کارهایی است که این شرکت در فهرست خدمات خود دارد. جهت کسب اطلاع از هزینه­ها می­توانید با کارشناسان شرکت تماس حاصل کنید.