چگونه از گل های آپارتمانی مراقبت کنیم؟

چگونه از گل های آپارتمانی مراقبت کنیم؟ علاوره بر نظافت خانه یک از مواردی که باعث زیبایی خانه های ما می شود استفاده از گل ها می باشد. گل ها باعث می شوند تا کیفیت هوای خانه بهتر شود و همچنین استفاده از گل ها در اپارتمان های بدون حیاط و دلگیر باعث زیبایی بیشتر خانه خواهد شد.

پرورش گیاهان آپارتمانی آسان است به شرطی که نکاتی را بلد باشید. از آن جایی که گیاهان آپارتمانی در ابتدا در گلخانه ها پرورش پیدا کرده اند نگهداری آن ها در آپارتمان نیازمند رعایت کردن برخی نکات است. از جمله ی این نکات می توانیم آبیاری صحیح و نور کافی را نام ببریم.

مهمترین نکات در مراقبت از گیاهان در فضاهای آپارتمانی آبیاری و نور مناسب می باشد، به علاوه رطوبت و دما هم در رشد گیاهان نقش مهمی دارند. بهترین روش برای نگهداری و مراقبت از گل های آپارتمانی این است که محل رشد گیاهان را در منزل شبیه سازی نمایید.

چگونه از گل های آپارتمانی مراقبت کنیم؟

چگونه از گل های آپارتمانی مراقبت کنیم؟ ترفندهایی برای ساختن محیطی ایده آل برای گیاهان آپارتمانی

ما به شما ترفند هایی را یاد می دهیم تا با استفاده از آن ها بتوانید محیطی مناسب را برای پرورش و مراقبت از گل هایتان فراهم کنید.

استفاده از گلدان مناسب

استفاده از گلدان های زیبا می تواند زیبایی و جذابیت خانه یا آپارتمان شما را دوچندان کند، علاوه بر ظاهر زیبای گلدان باید به نکاتی را نیز در نظر بگیریم:

  • گلدان باید مناسب با شرایط محیط باشد
  • گلدان باید با نیاز های گیاه متناسب باشد.
  • استحکام کافی داشته باشد تا با بزرگ شدن ریشه های گل به گلدان آسیبی نرسد.
  • وزن گلدان نباید زیاد باشد تا حمل و نقل آن راحت باشد.
  • شکل ظاهری گلدان باید متناسب با نوع ریشه ها و نحوه ی رشد گل باشد.

گلدان های سفالی برای کاشت گیاهان انتخاب خوبی هستند، چرا که این نوع از گلدان ها به خاک اجازه ی تنفس می دهند، آب در گلدان سفالی سریع تبخیر می شود پس اگر از گلدان سفالی استفاده می کنید به آبیاری بیشتری نیاز است.

هرس کردن و تعویض گلدان

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بهترین زمان برای هرس کردن گیاه چه زمانی است؟ پاسخ این است که هرگاه رشد گیاه سریع شده باشد و شما می خواهید اندازه ی گیاه را در یک حد مشخص حفظ کنید آن را هرس و مرتب نمایید.

در فصل های سرد که رشد گیاه کم است نیازی به هرس گیاه نیست.

چگونه از گل های آپارتمانی مراقبت کنیم؟

عوض کردن به موقع گلدان

اینکه تصمیم بگیرید گلدان یک گل را عوض کنید به اندازه و ظاهر گل بستگی دارد، اگر اندازه گل برای گلدان بزرگ باشد نیز نیاز به تعویض گلدان دارید.

از بین بردن آفات گل

یکی از نکات مهم در نگهداری از گل های آپارتمانی از بین بردن آفات گل است. معمولا بیشتر گیاهان دچار آفت می شوند، برای جلوگیری از خراب شدن گل ها باید آفات گل را از بین ببرید. برخی از انواع آفات را در ادامه معرفی می کنیمک

شپشک

شبشک ها با توجه به نوع آن ها در حدود 3 الی 8 میلی متر اندازه دارند، این نوع از آفت ها آب موجود در برگ و ساقه ی گل ها را می مکند و به گل آسیب می رسانند. تنها در صورتی می توانید این آفات را تشخیص دهید که به صورت دسته جمعی به گیاه حمله کنند.

شپشک آردی

این نوع از آفات در اندازه ی 5 الی 8 میلی متر وجود دارند، بدن این حشرات با کرک های سفید رنگ پوشیده شده است و حالت پنبه ای دارند. این نوع از حشرات هم آب ساقه را می مکند.

شته

شته ها حشره هایی مکنده هستند، رنگ شته هایی که در گل های آپارتمانی دیده می شوند سبز است، اما ممکن است در رنگ های صورتی و سیاه و زرد هم دیده شوند. این آفات بال ندارند.

کنه‌ی تارعنکبوتی

این نوع از آفت از قسمت داخلی برگ های جوان گیاهان تغذیه می کنند قسمت هایی از گیاه که از این آفت صدمه خورده باشند به رنگ زرد یا طوسی تغییر رنگ می دهند.

برای حل مشکل آفات چکار کنیم؟ چگونه از گل های آپارتمانی مراقبت کنیم

گیاهان بدون آفت را خریداری کنید، اگر میزان آفت گل کم باشد می توانید با استفاده از پنبه آغشته به الکل آن ها را از روی گیاه پاک کنید، همچنین می توانید از صابون های آفت کش برای از بین بردن آفات استفاده کنید.

چگونه از گل های آپارتمانی مراقبت کنیم

کلام آخر

نگهداری و مراقبت از گل های آپارتمانی سخت نیست و اگر به گل ها علاقه داشته باشید و این کار را با علاقه انجام دهید می توانید گل هایی سالم و زیبا را در محیط آپارتمانی داشته باشید. ما در این مقاله برای شما بیان کردیم که چگونه از گل های آپارتمانی مراقبت کنیم و در این راستا نکاتی را به شما آموزش دادیم.