چگونه در تمام روز های سال یک منزل عاری از شلوغی و کثیفی داشته باشیم؟

چگونه در تمام روز های سال یک منزل عاری از شلوغی و کثیفی داشته باشیم؟

چگونه در تمام روزهای سال یک منزل عاری از شلوغی و کثیفی داشته باشیم؟ همانطور که میدانید داشتن یک خانه بدون شلوغی و کثیفی کمی دشوار است. اما با برنامه ریزی خوب شما می توانید به خود و خانه ای که در آن ساکن هستید کمک شایانی بکنید و همیشه خانه ی شما طبق هر روز سال برق می زند و تمیز است.

 

نحوه تمیز نگه داشتن خانه مرحله اول 

 

این ممکن است یک نکته واضح به نظر برسد، اما ناتوانی در کنار گذاشتن وسایل خود مقصر اصلی بی نظمی است.  همانطور که از یک اتاق به اتاق دیگر حرکت می کنید، یک اسکن سریع انجام دهید تا ببینید آیا چیزی وجود دارد که می توانید با خود ببرید.

 

تلاش خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که هر چیزی که می پوشید، استفاده می کنید یا حرکت می دهید به جایی که متعلق به آن است ختم شود.  گذاشتن یک جفت کفش در نزدیکی درب ورودی، چند پیراهن روی تخت و چند ظرف در سینک تا فردا آسان است.  به یاد داشته باشید، آن توده های کوچک می توانند به سرعت به آشفتگی های بزرگ تبدیل شوند.

 

اگر فضای کافی ندارید، ایده‌های سازمان‌دهی کمد دیواری مانند میله‌های کششی و قلاب‌های پرده دوش را در نظر بگیرید.  برای گسترش فضاهای موجود در اتاق خواب، حمام و کمد سالن خود از سازمان دهنده های بیرون از در استفاده کنید.

 

وسایل کوچکتر خود را با سبدهای تزئینی جمع کنید و اقلام کاغذی خود را با یک مرتب کننده پست مرتب کنید.  و به یاد داشته باشید: هر بار کنار گذاشتن وسایلتان زمان بسیار کمتری می برد تا اینکه وقتی دوباره به آنها نیاز دارید، دیوانه وار به دنبال آنها بدوید!

 

نحوه تمیز نگه داشتن خانه مرحله اول

نحوه تمیز نگه داشتن خانه مرحله دوم

 

چگونه در تمام روزهای سال یک منزل عاری از شلوغی و کثیفی داشته باشیم؟  ساده ترین راه برای تمیز نگه داشتن کل خانه این است که هر بار به یک اتاق بپردازید.  با تقسیم کردن نظافت بر حسب اتاق (و در روز)، می توانید به جای انجام یکباره همه کارها، کمی در یک زمان انجام دهید.

 

در اینجا نحوه تمیز نگه داشتن خانه با تمرکز بر یک اتاق در یک زمان آورده شده است:

نحوه تمیز نگه داشتن خانه مرحله دوم

 حمام

 

خمیردندان و لکه‌های آینه گرفته تا کف‌های خیس و کثیفی دوش، حمام در طول هفته دچار آشفتگی‌های مختلفی می‌شود.  از آنجایی که ما دائماً هر روز از آن استفاده می کنیم، به جای اینکه چند هفته بعد برای یک آشفتگی بزرگتر منتظر بمانید، راحت تر است که خودتان را تمیز کنید.

 

 

مناطقی که برای حمام تمیز باید روی آنها تمرکز کرد:

 

سینک را تمیز کنید

 

دوش، وان و توالت را بشویید

 

از بین بردن لکه های آینه

 

کف ها را تمیز کنید (آن گوشه ها را فراموش نکنید)

 

به دنبال یک پاک کننده طبیعی و آسان برای خانه خود هستید؟  پاک کننده های دست ساز روشی مقرون به صرفه برای تمیز نگه داشتن خانه شما هستند.

 

این دستورالعمل پاک کننده ساده را امتحان کنید:

 

2 لیوان آب

 

¼ فنجان جوش شیرین

 

2 قاشق چایخوری  مایع ظرفشویی

 

3 قاشق غذاخوری  سرکه سفید

 

10 قطره اسانس

 

پس از استفاده از سینک یا بیرون آمدن از حمام، پاک کننده طبیعی خود را بردارید و سطح را اسپری کنید.  آب را دوباره اجرا کنید تا تمام پاک کننده ها بشویید.

 

voilà – شما زمان خود را طولانی کرده اید تا زمانی که مجبور شوید یک تمیز کردن عمیق زیر دوش انجام دهید!  اسانس همچنین بوی تازه اتاق را برای چند روز حفظ می کند.  برای بهترین نتایج، از همه افراد خانواده خود بخواهید که این را به یک عادت تبدیل کنند.

 

اتاق خواب 

 

کلید تمیز نگه داشتن اتاق خواب ها همه چیز در مورد ذخیره سازی است.  اگر مکان مناسبی برای همه لباس ها و لوازم جانبی خود دارید، به احتمال زیاد فضای شخصی خود را تمیز نگه دارید.

 

اگر متوجه شده اید که فضای کافی ندارید، روی ظروف یا سبدهایی سرمایه گذاری کنید که می توانند زیر تخت شما قرار بگیرند.  تعویض کامل ملحفه زیر تخت نیز تعویض آنها را در حین شستن ست دیگر آسان تر می کند.

 

انتخاب روتختی مناسب به سازماندهی بیشتر اتاق شما نیز کمک می کند.  مجلات، کتاب ها و مجلات خود را در کشوها ذخیره کنید.  اگر به اندازه کافی بزرگ باشد، می تواند به عنوان یک میز کار نیز دو برابر شود.

 

برای تمیز نگه داشتن اتاق خواب خود، این مراحل را عادت دهید:

 

تخت خود را مرتب کن

 

پتوها را تا کنید و پرتاب کنید

 

شلوغی را در مکان های مناسب از بین ببرید

 

میز گرد و غبار، میزهای خواب و قفسه ها

 

فرش های کف و مساحت جاروبرقی

اتاق خواب 

آشپزخانه 

 

چگونه در تمام روزهای سال یک منزل عاری از شلوغی و کثیفی داشته باشیم؟ به بیان ساده ظروف معمولاً در یک آشپزخانه نامرتب مقصر هستند.  آیا اعضای خانواده دوست دارند با ظروف خیس بخورند؟  به سادگی یک طرف سینک خود را با آب و چند قطره مایع ظرفشویی آماده کنید.

 

در طول روز، ظروف را به قسمت صابونی اضافه کنید تا بیشتر چربی و غذا از ظروف پاک شود.  تا زمانی که ظروف را بشویید یا آنها را در ماشین ظرفشویی قرار دهید، تمیز خواهند شد.

 

آشپزخانه مکانی عالی برای اعمال قانون 20 دقیقه در روز است.  بعد از هر وعده غذایی چند دقیقه اضافی را صرف تمیز کردن آشپزخانه خود کنید، و هرگز مجبور نخواهید بود که در یکی از مهم ترین اتاق های خانه خود با یک آشفتگی بزرگ دست و پنجه نرم کنید.

 

هنگام تمیز کردن آشپزخانه خود روی این قسمت ها تمرکز کنید:

 

ظروف را کنار بگذارید. همیشه یک سینک خالی داشته باشید!

 

کانترهای تمیز

 

انباری و یخچال خود را مرتب کنید

 

کف را جارو بزنید و تمیز کنید

 

از پاک کننده های فولادی برای لوازم خانگی استفاده کنید

آشپزخانه 

 

سخن نهایی

 

چگونه در تمام روزهای سال یک منزل عاری از شلوغی و کثیفی داشته باشیم؟  فهمیدن اینکه چگونه یک خانه را تمیز نگه دارید ممکن است یکی از رازهای بسیاری از زندگی به نظر برسد.  با کمی زمان و تلاش، به راحتی می توانید عادات تمیزکاری عالی ایجاد کنید تا لانه خود را در تمام سال مرتب نگه دارید.