چگونگی تمیز کردن کابینت های ام دی اف بدن آسیب به چوب؟

چگونگی تمیز کردن کابینت های ام دی اف بدن آسیب به چوب؟

چگونگی تمیز کردن کابینت های ام دی اف بدون آسیب به چوب؟ وقتی نوبت به تمیز کردن آشپزخانه می رسد، بیشتر مردم روی سینک و میز تمرکز می کنند.  اما ممکن است متوجه شده باشید که کابینت شما نیاز به تمیز کردن دارد.  پاشیدن مواد غذایی، گریس و رطوبت می تواند کابینت های شما را غیر جذاب کند.  پس اگر کابینت های mdf داشته باشید چگونه آنها را تمیز می کنید؟

 

 

با یک راه حل ملایم شروع کنید.

 

ساده ترین راه حل مخلوطی از صابون ظرفشویی و آب گرم است.  از صابون های ظرفشویی قوی استفاده نکنید زیرا می تواند روی سطح درب کابینت mdf شما خشن باشد.  در عوض، از یک ضعیف تر استفاده کنید و آن را با یک قسمت صابون و دو قسمت آب گرم رقیق کنید.

 

 

محلول را روی پارچه میکروفیبر قرار دهید.

 

پارچه میکروفایبر بهترین ابزار برای تمیز کردن درهای کابینت mdf است.  آنها بر روی سطوح ملایم هستند و هنگامی که برای پاک کردن سطوح حساس استفاده می شوند، اثری از خود باقی نمی گذارند.  می خواهید مقداری از محلول را روی پارچه میکروفیبر خیس کنید.  آب اضافی را فشار دهید.

 

در ناحیه ای که دارای لکه

 

می خواهید پارچه را به آرامی با حرکات دایره ای پاک کنید تا هر چیزی که روی درهای کابینت شما وجود دارد شل شود.  اگر لکه یا لکه سرسخت است، می توانید فشار بیشتری به ناحیه وارد کنید.  از آنجا، می خواهید تمام سطح را پاک کنید تا گرد و غبار را پاک کنید و به درخشندگی سطح کمک کنید.

 

از این اشتباهات تمیز کردن اجتناب کنید.

 

چیزی که باید از انجام آن اجتناب کنید، قرار دادن محلول به طور مستقیم روی کابینت است.  نمی خواهید رطوبت زیادی روی درهای کابینت وارد کنید.  این می تواند روی پایان کابینت شما تأثیر بگذارد.  همچنین نمی خواهید اجازه دهید آب وارد هر ناحیه ای که آسیب دیده یا به لولاها وارد شود، زیرا می تواند منجر به آسیب بیشتر و زنگ زدن فلز شود.

اگر یک نقطه یا لکه واقعاً به سختی پاک می شود، باید به پاک کردن سبک متوسل شوید.  برو یک مسواک نرم بخر  مقداری از محلول را روی مسواک خیس کنید و به آرامی آب اضافی آن را بگیرید.  سپس محل یا لکه را پاک کنید.  یک مسواک سخت می تواند آثاری از خود به جای بگذارد، بنابراین بهتر است از آنها اجتناب کنید.

از این اشتباهات تمیز کردن اجتناب کنید.

 

تمیز کردن کابینت ام دی اف

 

چگونگی تمیز کردن کابینت های ام دی اف بدون آسیب به چوب؟  از یک اسفنج مرطوب برای تمیز کردن کابینت mdf استفاده کنید و از مواد شوینده اسیدی و قلیایی خودداری کنید.  زیرا استفاده از این مواد در کابینت و یراق آلات آن صدمات جبران ناپذیری را تحمیل می کند.  اگر متوجه شدید سطح کابینت mdf براق است.  از این رو به دلیل استفاده از شوینده های اسیدی سطح آن از بین می رود.  یراق آلات مورد استفاده در دسته کشو و قفسه نیز به این مواد حساس بوده و پس از چندین بار پوسته شدن سطح این یراق آلات یا به اصطلاح پوسته می شود.

 

 

از رطوبت کابینت های mdf جلوگیری کنید.

 

هرگز حوله های آشپزخانه را برای خشک شدن از درها یا لولاهای کابینت آویزان نکنید، زیرا تماس طولانی با کابینت باعث آسیب جدی به آن می شود.  برای تمیز کردن درب ها با قاب mdf یا پروفیل آلومینیومی مراقب باشید مواد شوینده و آب به درزها نفوذ نکند.  زیرا نفوذ آب باعث کپک زدن و ایجاد باکتری و در نهایت شکستن درها می شود.

 

درب کابینت ام دی اف را باز و بسته کنید.

 

بسته های درب را با لولاهای افقی برای مدت طولانی باز نکنید.  از آنجا که بخار و چربی پخت و پز می تواند به آنها آسیب برساند، یک لایه چربی روی آنها تشکیل می شود که به سختی تمیز می شود.  درب را بیش از زاویه معمول باز نکنید زیرا برخورد درب ها آسیب می بیند و باعث فرسایش درب ها و بدنه می شود.

درب کابینت ام دی اف را باز و بسته کنید.

 از بین بردن جلوه رنگ روی کابینت های mdf

برای از بین بردن لکه ها مانند ویسکی، آستون، الکل صنعتی از صاف کننده ها، روکش های دستی، جوهر و نشانگر استفاده نکنید.  زیرا این مواد می توانند به سطح mdf آسیب برسانند.  بهتر است آنها را با آب رقیق و استفاده کنید.  در یک سطل آب که تا نصف پر شده است، یک قاشق الکل یا یک پاک کننده اضافه کنید تا کاملا مخلوط شود.

 

صفحات hpl 

 

کابینت های ساخته شده از hpl یا جرثقیل (سنگ مصنوعی) که مناسب رویه کابینت هستند، آنتی باکتریال بوده و در برابر حرارت و ضربه مقاومت خوبی دارند، اما در برخی موارد به دلیل هزینه کمتر کابینت های همجنس، درب کابینت با لبه 8 سانتی متر و pvc به عنوان تخته کابینت استفاده می شود.  مقاومت آن مانند یک صفحه شرکتی نیست و به اصطلاح کابینت، پنل کابینت یک شرکت نیست.  بنابراین در مورد صفحات کابینت، جرثقیل و دو پانل باید به نکات زیر توجه کنید.

 

از ضربه زدن به کابینت های ام دی اف جلوگیری کنید.بریدن سبزیجات و سایر مواد غذایی روی کابینت بدون استفاده از تخته مناسب خودداری کنید.  از پاک کردن لکه ها و غذاهای خشک روی صفحه پرهیز کنید و آنها را با مواد شوینده اسیدی بشویید. در ادامه مقاله چگونگی تمیز کردن کابینت های ام دی اف بدون آسیب به چوب؟ ما را همراهی کنید‌.صفحات hpl 

مقاومت کابینت در برابر آب و گرما 

 

از تجمع آب در اطراف سینک و گوشه های صفحه کابینت به مدت طولانی خودداری کنید و حتما با پارچه مناسب خشک کنید زیرا در دراز مدت باعث از بین رفتن آب بندی و نفوذ آب به این قسمت ها و در نهایت پوسیدگی می شود.

 

 

سخن نهایی

 

چگونگی تمیز کردن کابینت های ام دی اف بدون آسیب به چوب؟ امروزه اکثر آشپزخانه های مدرن دارای کابینت ام دی اف هستند.  نصب آسان و قیمت مناسب باعث شده است تا صاحبان منازل دست به کار شوند.  اما این قسمت از آشپزخانه نیز از آشپزی و آشپزی رنج می برد.

 

برای تمیز کردن کابینت mdf از مواد شوینده آغشته به پرز استفاده کنید و سپس چندین بار آن را با یک پارچه بدون پرز خشک کنید و سپس خشک کنید.  بهترین شوینده محلول شور شیشه ای است.

 

در نهایت، محلول را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.  پس از پاک کردن، می‌خواهید کابینت‌ها را با یک حوله خشک، ترجیحاً یک پارچه میکروفیبر، خشک کنید.  تمام مراحل ذکر شده در اینجا ساده است، اما فقط باید از روش مناسب برای جلوگیری از آسیب دیدن درهای کابینت آشپزخانه استفاده کنید.