5 راه صرفه جوئی در هزینه ی نظافت منزل

5 راه صرفه جوئی در هزینه ی نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

نظافت منزل همیشه اولویت خانم ها است و به آن اهمیت ویژه ای می دهند. اما با توجه به این که نظافت منزل و خرید وسایل شستشو در این روزها بسیار گران شده است باعث می شود که هزینه های زیادی بر اقتصاد خانواده وارد شود. امروز قصد داریم 5 راه برای صرفه جوئی در هزینه ی نظافت منزل را به شما پیشنهاد دهیم تا هزینه های اضافی را از زندگی حذف کنید پس با ما همراه باشید.

5 راه صرفه جوئی در هزینه ی نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

1برای تمیز کردن پرده ها از جارو برقی استفاده کنید.

همیشه عادت داریم که وقتی پرده ها را غبار می گیرد و گرد و خاک بر آن ها می نشیند سریع یک پله می آوریم شروع می کنیم به جدا کردن پرده ها و شستن  آن ها  دوباره از پله ها بالا می رویم پرده ها نصب می کنیم. انجام دادن تمامی این مراحل علاوه بر این که زمان بر است بلکه باید هزینه ی آب و مواد شوینده را هم پرداخت کنید.

به جای این کار بهتر است از جارو برقی کمک بگیرید. جارو برقی را در کمترین حالت ممکن قرار دهید و سری برس دار را به لوله ی آن وصل کنید. به آرامی مشغول بالا و پائین کشیدن جارو از پرده شوید. به همین راحتی همه ی آلودگی های سطح پرده از بین می رود.

2. از روغن لیمو و سرکه استفاده کنید.

در هر خانه ای حتما وسایل چوبی پیدا می شود. این وسایل همیشه پس از مدتی رنگ و روی جذاب خود را از دست می دهند و یا باید تعویض شوند و یا اینکه از رنگ های براق کننده برای بازگشت جلوه ی آن ها استفاده  می شود. برای این که این لوازم چوبی را تمیز کنید و آن ها را زیبا کنید می توانید از روغن لیمو و سرکه استفاده کنید.

ابتدا گرد و خاک وسیله ی چوبی را بزدائید. سپس یک پیمانه روغن لیمو و یک پیمانه سرکه را با هم قاطی کنید و روی وسایل چوبی بکشید. این کار موجب تمیزی و براق شدن وسیله ی شما می شود.

5 راه صرفه جوئی در هزینه ی نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

3. برای تمیز کردن از چیزهایی که دارید بهره بگیرید.

لطفا از خرید وسایل غیر ضروری برای نظافت خانه دست بردارید. با کمی دقت می توانید از وسایلی که در خانه دارید بهترین استفاده را در جهت تمیزی و نظافت منزل خود بکنید. به موارد زیر دقت کنید و با توجه به این ها شما هم روش های نوین و جدید خانگی را جایگزین هزینه های نظافت سنگین نمائید.

  • از مسواک برای تمیز کردن درزها و اطراف سینک و زیر کابینت ها استفاده کنید. یک مسواک قدیمی را که می خواهید دور بندازید برای این کار کفایت می کند.
  • از پرزگیرهای لباس برای برداشتن و از بین بردن موی سگ و گربه روی مبلمان استفاده کنید.
  • لباس های کهنه را برش بزنید و از آن ها به عنوان دستمال نخی استفاده کنید. این دستمال ها هم جنس بهتری دارند و برای خشک کردن آب گزینه ی بسیار مناسبی هستند.
  • یک جوراب دستتان کنید و خاک روی کرکره و پرده شید ها را بزدائید. برای این کار لازم نیست حتما از وسیله ی خاصی استفاده کنید همین که یک جوراب کهنه داشته باشید کافی است.

5 راه صرفه جوئی در هزینه ی نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

4. از تمیز کننده های خانگی استفاده کنید.

گاهی اوقات از وسایلی که می توانند به راحتی جرم را از بین ببرند و در دسترس ما قرار دارند غافل می شویم. به موارد زیر دقت کنید و از آن ها برای نظافت منزل استفاده کنید.

  • برای تمیز و براق نمودن شیر آلات از لیمو ترش کمک بگیرید. یک عدد لیمو ترش را دو نصف کنید و بر روی شیر آلات بمالید.
  • برای پاک کردن ماهیتابه های چرب و ظرف های استیل می توان از لیمو ترش کمک گرفت. پس از این که لیمو ترش به قسمت های مد نظر مالیده شد آن ظرف را آب بکشید.
  • اگر می خواهید سینک ظرفشوئی را تمیز کنید از جوش شیرین و سرکه استفاده کنید. جوش شیرین را روی سینک بریزید و سرکه را به صورت اسپری روی آن بریزید.

5. از چند منظوره ها استفاده کنید.

اگر قصد خرید مواد شوینده را دارید به جای اینکه چند شوینده را بخرید تنها یک چند منظوره را تهیه و استفاده کنید.