روش های جدید و آسان نظافت منزل

روش های جدید و آسان نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

اگر شما هم از نظافت منزل خسته شده اید و یا نمی دانید باید نظافت را از کجا آغاز کنید ما در این مقاله قصد داریم به شما تمام این موارد را بیاموزیم پس با ما همراه شوید و این روش ها را به کار ببرید.

 

روش های جدید و آسان نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

گردگیری

اول از همه به سراغ گردگیری بروید. تمام اتاق ها ،هال، پذیرائی ،قفسه ها ،کمد ها و هر آنچه که به گردگیری نیاز دارد را تمیز کنید. برای لکه هایی که بر روی سطوح هستند و به راحتی پاک نمی شوند از دستمال میکرو فایبر استفاده کنید.

سطوح پارچه ای

روتختی، روبالشی، رومبلی و هر آن چه که از این قبیل است را جمع کنید و بشورید. اگر پرزی روی مبل ها است آن ها را با یک برس یا مسواک جمع کنید.

آینه ها

برای پاک کردن آینه و شیشه از دو دستمال میکروفایبر استفاده کنید. یکی را مرطوب کنید و با آن عمل پاک کردن را انجام دهید و با دیگری مکان مورد نظر را خشک کنید.

پاک کردن سطوح

همه ی سطوح منزل از کانتر گرفته تا تلفن را تمیز کنید. این وسایل همواره در معرض دست خوردگی هستند و همیشه لکه هایی بر روی آن ها وجود دارد. اگر احساس کردید وسایل به ضدعفونی نیازدارند حتما این کار را انجام دهید.

روش های جدید و آسان نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

آشپزخانه و حمام

از اسپری شوینده برای وان، سینک و توالت می توانید استفاده کنید. داخل مایکروفر و کابینت را تمیز کنید و سپس به سراغ شستن کف حمام و دستشویی بروید.

جارو برقی

زمانی که می خواهید جارو برقی بکشید از اتاق ها شروع کنید. سپس هال را جارو کنید و تا سمت در ورودی پیش بروید. اگر خیلی وسواس به خرج دهید هم خودتان را خسته می کنید و هم برق زیادی را مصرف می نمائید. پس در حد نظافت روزانه این کار را انجام دهید و اگر چیزی باقی ماند بگذارید سری بعد جارو کنید.

مینیمالیست بودن

وسایل منزل هم عمر مفید خود را دارند و اگر دائم به وسیله ی مواد شیمیائی پاک شوند و مورد شستشو قرار گیرند خیلی زود فرسوده می شوند. این فرسودگی ها سبب می شود مجبور شوید برای تعویض آن ها اقدام کنید و به هزینه های خود بیفزائید. خانه را مانند بدن خود بدانید و سعی کنید از کمترین مواد شیمیائی در آن ها استفاده کنید.

خوشبو کننده ها را فراموش نکنید

از روغن های معطر گیاهی و یا عود هایی که خانه را خوش بو می کنند استفاده کنید. خوشبو بودن منزل سبب می شود نشاط به خانه برگردد و استرس هم از افراد خانه دور شود.

شامپو فرش

لازم نیست از شامپو فرش استفاده کنید. به جای این کار مرتب فرش ها را جارو بزنید تا 70 درصد کثیفی آن از بین برود. استفاده مداوم از این مواد شوینده فقط سبب می شود عمر مفید فرش ها کم شود و رنگ و جلوه ی خود را از دست بدهند.

وایتکس

اگر از وایتکس استفاده می کنید باید بدانید که علاوه بر مشکلات ریوی که در بر دارد، پس از چند روز موجب ایجاد باکتری و قارچ در محیط می شود. برای این که اثر بهتری را از وایتکس ببینید به نسب 1 به 10 آن را استفاده کنید و آن را با آب مخلوط کنید. با این کار هم محیط مد نظر شما تمیز می شو و هم سلامت خودتان تضمین می شود.

روش های جدید و آسان نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

محلول شیشه پاک کن

محلول های شیشه پاک را فراموش کنید و به جای آن از آب گرم و دستمال میکروفایبر استفاده کنید. اگر شیشه ها خیلی کثیف هستند محلول آب و آمونیاک را به نسبت 3 به 1 به همراه 1 قطره مایع ظرفشوئی قاطی کنید و از آن برای شیشه ها استفاده کنید.

پاک کننده ی کفپوش

به جای این که از وسایل شوینده و شیمیایی برای این کار استفاده کنید کافی است پارچه ای را نم دارد کنید. برای نم دار کردن پارچه از آب گرم استفاده نمائید. خواهید دید این وسیله هم همان کار شوینده را انجام می دهد.

اسپری دوش و شیرآلات

بهتر است برای این که شیر آلات برق بزنند و تمیز شوند به جای اسپری های موجود در بازار از محلول آب و سرکه استفاده کنید. همیشه لازم نیست برای نظافت منزل دست به خرید مواد شوینده زد بلکه روش های خانگی اکثر اوقات جوابگو هستند.