بهترین وسایل نظافت منزل

بهترین وسایل نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

از مواردی که در نظافت منزل بسیار اهمیت دارد استفاده کردن از وسایل مناسب است. داشتن وسایل نظافت منزلی که بتوانند به خانم ها در انجام امر تمیزی منزل کمک کنند نقش مهمی دارد. در این مقاله قصد داریم بهترین وسایل نظافت منزل را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

بهترین وسایل نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

اسکاچ تفلون و چدن

ظروف تفلون و چدن بسیار حساس هستند و باید برای شستن آن ها از اسکاچ های نرم استفاده کنید تا لکه های آن از بین برود. هرگز از اسکاچ و سیم های زبر برای این وسایل استفاده نکنید.

دستگاه اسکاچ دار

این وسیله را می توان یک وسیله ی نظافت هوشمندانه عنوان کرد. در کف دست های این دستکش پرز وجود دارد و همچون اسکاچ کار می کند.

بهترین وسایل نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

مسواک

برای این که درزهای کوچک را به راحتی تمیز کنید می توانید به جای برس از مسواک استفاده کنید. برای این کار از یک مسواک کهنه استفاده نمائید.

از دیگر بهترین وسایل نظافت منزل که می توان به آن ها اشاره کرد موارد زیر است:

تی و سطل آب

این وسایل را به گونه ای انتخاب کنید که متناسب با مساحت خانه باشد. تی و سطل آب برای کف شوئی بسیار مناسب و ضروری هستند. مدلی را باید انتخاب کرد دسته ی آن قابل تنظیم باشد. سر تی باید جنسش به گونه ای باشد که بیش ترین میزان آب را داشته باشد.

اسکرابر خانگی

اسکرابر دارای مدل های متفاوتی است. این وسیله می تواند به طور همزمان زمین را خیس کند، به وسیله ی برسی که دارد کف را می سابد و در آخر آب کثیف را به داخل خود می کشد.

بخارشو

این وسیله برای نظافت منزل بسیار عالی است. از بخارشود برای پاک کردن لکه ها ،چربی های روی سرامیک، کف، سنگ دیوار ،چروک روی پرده و لباس، جدا کردن کاغذ دیواری ،براق نمودن زیور آلات و .. استفاده می شود.

جاروبرقی

این وسیله را می توان در تمام خانه ها یافت. با استفاده از این وسیله می توان خانه را به خوبی تمیز کرد. مبلمان، فرش ها، زیر فرش ،قفسه های کتابخانه به وسیله ی جاروبرقی به خوبی نظافت می شوند.

بهترین وسایل نظافت منزل-وبسایت نظافت گلپاک

انواع مواد پاک کننده برای سطوح مختلف

مواد شوینده و مواد پاک کننده کاربردهای مختلفی دارند و برای هر قسمتی مورد استفاده قرار می گیرند. پاک کننده های چند منظوره یکی از بهترین وسایل نظافت منزل است. برخی از این مواد را می توان به روی سطوح مورد نظر اسپری کرد و برخی دیگر را باید با آب قاطی کرد.

فرچه یا برس برای جرم گیری

جرم گیری ها معمولا از طریق فرچه و برس های مخصوصی صورت می گیرد. از مسواک های معمولی برای تمیز کردن شیارهای های ظروف، شیارهای باریک بین کاشی ها و..استفاده می شود. از برس های شست و شوی مخزن دار می توان برای نظافت بسیار خوب منزل بهره گرفت. برس های چند منظوره نیز برای شستن فرش ،موکت، کاشی، سرامیک و .. استفاده می شود.

وسایل ضروری برای پاک کردن شیشه ها

برای شستن شیشه ها می توان از تی مخصوص شیشه، بخارشوی، مایع پاک کننده ی شیشه، دستمال مخصوص و ..استفاده کرد. برای این که شیشه ها را پاک کنید اول آن ها را از هر گونه گرد و غبار بزدائید و سطح آن را پاک کنید. اگر از پارچه و روزنامه برای پاک کردن شیشه استفاده می کنید از بالا به پائین این کار را انجام دهید.

لباس مناسب برای تمیز کردن منزل

برای انجام کارهای منزل بهتر است لباس مخصوص به تن کنید. این امر مخصوصا در مواردی که می خواهید با مواد شوینده کار کنید بسیار ضروری تر می شود. داشتن کلاه، دستکش، عینک، ماسک و لباس مخصوص کار کمک می کند تا در برابر بیماری های تنفسی محافظت شوید. علاوه بر این دستکش ها مانع می شود که به پوست دست ها صدمه ای وارد شود.

دستگاه تصفیه هوا

این دستگاه می تواند موجب شود که دیگر هوای ناسالم را تنفس نکنید. بعضی از مواد پاک کننده بوی خوبی ندارند و ریه ها را اذیت می کنند. خرید کردن دستگاه تصفیه هوا باعث می شود علاوه بر این که یک منزل تمیز دارید منزلی عاری از آلودگی را نیز داشته باشید. قیمت این دستگاه ها بالا نیست و ارزش خریدن را دارند. زیرا سلامت را به افراد خانواده هدیه می کنند.